top of page

Venkovní rolety

Uvažujete, zda si do svých oken nechat namontovat klasické žaluzie, nebo venkovní hliníkové rolety?
Zatímco v Německu a prakticky v celé západní Evropě si lidé mohli desítky let libovolně vybírat z různých druhů stínící techniky , ve východní Evropě byli lidé odkázáni na to, co bylo momentálně k dostání v obchodech. Nebylo toho příliš. Byly to černé nebo tmavě zelené textilní rolety, známé spíše ze škol kde sloužily zatmění u promítacího plátna a potom těžké interiérové žaluzie z plastu, nebo hliníku. Není divu, že si čeští spotřebitelé z těchto dvou variant oblíbili raději právě vnitřní žaluzie.


Venkovní rolety i přestože se u nás už také déle než 20 let prodávají, si nezískaly ještě takovou oblibu, nikdo si na ně doposud nezvykl.
V celé západní Evropě je situace naprosto opačná. Lidé dávají přednost venkovním roletám, neboť za tu dobu používání už poznali jejich velké výhody.
Venkovní rolety mají tu výhodu, zatímco žaluzie na skle přispívají k rosení okna, venkovní roleta celkově okno i s rámem zateplí a ochrání před povětrnostními vlivy. Málokdo ví, že vhodně zvolená roleta ušetří až 37% tepla.


Hliníková roleta, protože je vyplněná isolační pěnou, odrazí ještě před oknem vetšinou tepla v horkých letních měsících a naopak v zimě zase teplo nepropustí ven a ochrání okno před větrem, deštěm, sněhem i kroupami.


Venkovní rolety také oproti žaluziím, nejsou někde stabilně pověšené, ale mají svou vlastní zabudovanou skříňku , kam se decentně ukryjí když je zrovna nepotřebujeme, před prachem, možným poškození a v případě potřeby je můžeme znovu okamžitě aktivovat mechanickým popruhem, nebo pomocí zabudovaného motoru.
Také zajímavou vlastností u našich venkovních rolet, je jejich perforování v místech spojů jednotlivých lamel. Pokud roletu nedotáhneme až na doraz, tak aby dokonale zatemnila, vznikne nám v okně průsvitná hliníková síťka, kudy neproletí hmyz, jde nám tudy při otevřeném okně čerstvý vzduch a částečně i světlo. Přitom nikdo z venku neuvidí malinkatými dírkami mezi lamelami dovnitř.

Nabízíme Vám tyto základní typy rolet :

Máte dotaz?

Ozveme se Vám a zodpovíme Vaší otázku 

Děkujeme za důvěru!
bottom of page